USA suuruselt teine naftakompanii Chevron
andis eile kasumihoiatuse.
Ettevõte teatas, et nende kolmanda kvartali kasum tuleb oluliselt madalam II kvartali rekordilise 5,4 miljardi dollariga võrrelduna.
Chevron tõi põhjusena välja rafineeritud toodete järsu marginaali kukkumise, 700 mln dollari suuruse erakorralise kulu seoses varade remondi ja keskkonna saastamise puhastamisega ning erakorralise kasumi puudumisega kolmandas kvartalis.
„Rafineerimismarginaalid on palju madalamal,“ ütles Argus Researchi analüütik Philip Weiss enne Chevroni uudist Bloombergile. „Nafta saaduseks töötlemise äri saba olema tulemustele koormaks.“
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ettevõte andis kasumihoiatuse seejärel, kui USAs oli börsidel kauplemine juba lõppenud.
Seotud lood
USA suuruselt teine naftatootja Chevron
(CVX) ootab nafta hinna tugeva languse tõttu neljanda kvartali kasumi
järsku langust.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.