Onistari nõukogu esimees ja Paldiski
linnavolikogu esimees, endine rallisõitja Jaan Mölder leiab, et
liikluskindlustuse hinnatõus on põhjendatud, kuid peab kaskokindlustuse hinda
liiga kõrgeks.
"See, et liikluskindlustuse maksed kasvavad, on normaalne. Aga ma ei ole nõus sellega, et kaskokindlustus on mõne firma monopol. Need hinnad on üle mõistuse," ütles Mölder.
Mölderi sõnul ei ole ta ise pikka aega ühtegi autot lõhkunud. Seega peaks tema panus kindlustajate rahakotti olema pigem positiivne.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Amserv Grupi juhatuse esimees Raivo Kütt on
oma liikluskindlustusmaksetega kindlustusseltsidele kasu toonud, kuid ei taha
neile niisama preemiat maksta.
Läti kohustusliku autokindlustuse hind on
sel aastal tõusnud 30% ja tekitanud paraja kaose autokindlustuse turul.
Kindlustusseltsid jäid esimesel poolaastal
kohustusliku liikluskindlustusega 60 miljoni krooniga kahjumisse, autoomanikele
tähendab see väga tõenäoliselt järkjärgulist hinnatõusu.
Ärimees Urmas Sõõrumaa vastas tänasele
aripaev.ee päevaküsimusele, kas olete liikluskindlustuse eest maksnud rohkem,
kui olete tagasi saanud, et ta nii ei arvuta.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.