Riigikogu Sotsiaaldemokraatliku fraktsiooni
esimees Eiki Nestor soovitab tõhusama tööhõivepoliitika loomiseks ühendada
tööturuameti ja töötukassa.
Praegu tegeleb tööturuamet inimese aitamisega uue töökoha leidmisel ning selleks vajaliku täiend- ja ümberõppe pakkumisega. Töötukassa maksab töötuks jäänud inimesele toetust töötuks olemise ajal.
"Sotsiaaldemokraadid teevad valitsusliidu eestseisusele ettepaneku hakata ette valmistama töötukassa ja tööturuameti liitmist," märkis Nestor.
Tööturuametit rahastatakse riigieelarvest, töötukassat rahastavad töötuskindlustusmaksu tasudes tööandjad ja töötajad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nestori sõnul on vaja liita tööturuamet avalik-õigusliku töötukassaga, mille nõukogusse kuuluvad ametiühingute ja tööandjate esindajad.
"Ametiühingud ja tööandjad on tõestanud, et nad on vastutustundlikud tööturu osalised. Nad on koos riigiga kasutanud ja kasvatanud töötukassa vahendeid nii, nagu üks korralik peremees "oma rahaga" käituma peab," selgitas Nestor.
Seetõttu peab Nestor vajalikuks ametiühingute ja tööandjate esindajate kaasamist ka uue avalik-õigusliku organisatsiooni juhtimisse, et anda neile senisega võrreldes suurem võimalus tööturupoliitika mõjutamiseks.
290 töötajaga tööturuameti aastaeelarve on 400 miljonit krooni, 23 töötajaga töötukassal 2,7 miljardit krooni.
Seotud lood
Tartu Ülikooli makromajanduse professori
Raul Eametsa sõnul on lühinägelik maksumaksjate liidu seisukoht, et
töötukassasse on kogunenud mõttetult palju raha.
Eesti Töötukassa hüvitab pankrotistunud
ettevõtete töötajatele saamata jäänud tasusid varasemast kolmandiku suuremas
ulatuses.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.