OPEC nõustus suurendama esimest korda enam
kui aasta jooksul nafta tootmist kuna on mures, et rekordilähedased hinnad
teevad kahju maailma majandusele, kirjutas Bloomberg.
Üheks põhjuseks nimetatakse, et USA kannatab niigi majaehitustööstuse krahhi all. OPEC-i suurima osaniku Saudi-Araabia nõudel lisati päevasele tootmismahule alates novembrikuust veel 500 tuhat barrelit.
Kuveidi naftatööstuse minister Mohammed Abdullah al-Aleem andis intervjuus teada, et uueks tootmismahuks saab olema 27,2 barrelit päevas.
OPECi otsus tuli paljudele analüütikutele ootamatult, loodeti siiski sama tootmismahuga jätkamist. Talve saabumine nõuab kindlasti suuremaid naftavarusid, niigi on suurem osa organisatsiooni liikmesriike ületanud pidevalt oma kvoote.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Euroopa Liit tervitab OPECi plaani tõsta tootmismahte," sõnas Euroopa Komisjoni energeetika eestkõneleja Ferran Tarradellas.
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Naftakartell OPEC seisab keerulise valiku
ees. Kas kartell julgeb tootmist senisel tasemel hoida ja nafta hinda tõsta
või toodangut suurendada ja riskida maailmamajanduse seisu
halvenemisega?
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.