Kalevi väikeaktsionäri Eesti Mereakadeemia
õppeprorektori Jüri Lemberi sõnul ostis ta Kalevi aktsiaid rohkem patriotismist,
kuid loodab siiski, et Eesti inimesed hakkavad rohkem komme ostma.
"Loodan, et meie inimesed hakkavad rohkem komme sööma, kui tõstetakse siin pensione jne. Lõpuks jõuab äkki ka meie inimesele kohale, et tuleb hakata rohkem eestimaiseid tooteid tarbima," kommenteeris Lember naljaga pooleks küsimust, kas Kalevi kinnisvara ümberhindamisest tekkinud kasum teda aktsionärina murelikuks ka teeb.
"Eks tuleb üldse tööd teha selles osas, et Eesti tooteid rohkem ostetaks. Eks see kinnisvara pool on Kalevil suurt rolli mänginud ka. Kuid mina pole Kalevisse väga panustanud, rohkem nagu patriotismist," märkis väikeaktsionär Lember.
"Kindlasti pole selline ettevõte pikas perspektiivis jätkusuutlik, kui kasuminumbreid täidetakse kinnisvara ümberhindamistega, mitte tootearenguga," märkis Lember ettevõtte pikas plaanis jätkusuutlikkust kommenteerides.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lemberi sõnul peaks Kalev panustama rohkem magusa ja kommitootmisesse. "Hiljuti hakati ju torte tegema. See on pikas plaanis perspektiivikam," lisas ta.
Seotud lood
Ettevõtte Gamma Holdingu juhi Arvo Nõgese
sõnul peaks ettevõtetel olema just praegu need kõige paremad ajad, samas,
pankrotti võib tema sõnul lasta iga ettevõtte.
ASi Kalevi juunis lõppenud majandusaasta
aruandest selgub, et firma enam kui 30 miljoni kroonine kasum eksisteerib vaid
paberil ning põhitegevusest on ettevõte hoopis 60 miljoni krooniga kahjumis.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.