Koolipoisid õhkasid Vantaas Myyrmanni
kaubanduskeskuse parkimismajas omavalmistatud pommi. Ühe poisikese nägu sai
vigastada, ülejäänud pääsesid ehmatusega.
Koolipoiste omavalmistatud pomm lõhkes eile pärastlõunal, Vantaa politsei teavitas avalikkust alles täna, vahendas Postimeess.ee STTd.
Kolm 13- kuni 14-aastast poissi valmistasid pooleteiseliitrisesse plastikpudelisse kahest kemikaalist kokku lõhkekeha, mille nad õhkasid kell 15.40 Myyrmanni parkimismajas.
Pomm lähedalaseisvaid autosid ei kahjustanud, kuid kinnises ruumis toimunud plahvatust saatis väga vali heli.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eile Moskvast Talllinna suunas sõitu
alustanud rong hilines ligi kaheksa tundi, kuna Venemaal Novgorodi lähistel on
osa raudteest pommiplahvatuse tõttu purunenud.
Tallinnas Vana-Lõuna tänaval leiti ehituse
käigus umbes ühe meetri sügavuselt 100 kilogrammi kaaluv lennukipomm, mis
lokaliseeriti ja jäeti täna hommikuni politsei valve alla.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.