Eesti Posti juhatuse liige Aavo Kärmas ei
välista lähiaastate investeerimisplaani arvestades postiettevõtte
börsiletulekut.
Eesti Post teatas täna, et lisaks 44 postkontori sulgemisele plaanib ettevõte aastatel 2007-2013 postkontorite kaasajastamisse investeerida 350 miljonit krooni. "See on üks osa meie investeeringute kavast, tegelikult on need summad paljud suuremad, kui me räägime kogu Eesti Posti investeerimisvajadustest," ütles Kärmas Eesti Päevaleht Online`ile.
Kärmase sõnul rahastatakse investeeringuid kas pangalaenuga või laiendab riigi ehk 100%-lise omaniku toel aktsiakapitali.
"Veel on variant IPO-t (aktsiate börsil noteerimine - toim) kasutada või kasutada võlakirjasid, mida me oleme juba ka teinud, eelmisel aastal just lunastasime oma võlakirjad," rääkis Kärmas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Reedel koos istunud Eesti Posti nõukogu
kinnitas ettevõtte restruktureerimise kava, samuti tehti juhatusele ülesandeks
veelkord vaadata üle perioodikahindadega seonduv.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.