Haridusminister Tõnis Lukase hinnangul
peavad piirnormist suuremaid klasse kavandavad Tallinna koolid raha õpilastest
tähtsamaks.
«Õpilaste arvu suurendamine klassis näitab, et Tallinnas valitseb raha laste õppekeskkonna üle,» ütles haridusminister Lukas, kommenteerides koolide soovi paisutada õpilaste arvu esimeses klassis, kirjutas postimees.ee.
Ministri sõnul jõuab õpetaja teooria kohaselt suhelda ja tegeleda kõigi lastega, kui klassis on kuni 24 last.
«Samuti teeb õpetaja oma tööd paremini ning väsib vähem, kui ta ei pea kogu aeg kantseldama suurt hulka lapsi,» lisas Lukas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ja
abilinnapea Kaia Jäppinen jäid täna uueks õppeaastaks renoveeritavates koolides
ringkäiku tehes nähtuga rahule.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.