Täna pandi Paldiski lõunasadamas nurgakivi
Baltimaade ühele suuremale biodiisli tehasele, mis hakkab täisvõimsusel tootma
300 tonni loodussõbralikku kütust päevas.
AS Biodiesel Paldiski investeerib tehase rajamisse üle 350 miljoni krooni. Tehas alustab tööd järgmisel kevadel.
AS Biodiesel Paldiski juhatuse liikme Aigar Ojaotsa sõnul on biodiisli sektoris järgnevatel aastatel oodata tormilist arengut, et jõuda 2020. aastaks ELi poolt seatud eesmärgini tõsta biokütuse osakaal 20 protsendini kogu Euroopa kütuse tarbimisest.
Täisvõimsusel tehas hakkab Paldiskis tootma loodusliku toorõli baasil aastas 100 000 tonni biodiislit. Toorõlina kasutatakse rapsi-, soja-, päevalille- või palmiõli, mida tarnitakse nii kohaliku kui ka importkaubana.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Keskkonnasõbralik taastuvatest ressurssidest toodetav biodiisel on väävlivaba ning bioloogiliselt kergesti lagunev ehk ei ohusta pinnast ega põhjavett. Samuti põleb biodiisel puhtamalt kui diiselkütus ning ei sisalda bensooli ega teisi aromaatseid ühendeid.
Biodiesel AS on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, mille omanikeringi kuuluvad naftatransiidi ning biokütuste tootmise ja müügialase kogemusega Aigar Ojaots, Sven Mark ning David Vallner.
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.