Isamaa ja Res Publica Liitu kuuluv Liisa
Pakosta tegi täna Tallinna volikogu istungil ettepaneku keelata igasugune
alkoholi tarbimine ja müük volikogu ruumides ja üritustel.
Pakosta arvates saab alkoholi liigtarbimist piirata vaid ise eeskuju näidates ning tegigi seetõttu ettepaneku keelata igasugune alkoholi tarbimine Tallinna volikogu piires, kirjutas EPL Online.
Esimese punktina tuleks Pakosta sõnul lõpetada 1. septembrist alkoholimüük linnavolikogu hoones ning samas majas asuvas restoranis „Kuluaar”.
Teiseks tuleb keelata alkoholi pakkumine ja pruukimine volikogu korraldatavatel üritustel. See peaks algusel saama juba 21. juunil.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ning lõpetuseks leidis Pakosta, et peatada tuleb ka alkohoolsete jookide populariseermine, sealhulgas ka Tallinna ametliku veini tootmine.
Seotud lood
Eesti Kaupmeeste Liit kommenteerib tänast
Savisaare üleskutset olema paindlikum ning soovitust Kaupmeeste Liidul
alkoholikeelust pigem kasu lõigata.
Tallinna linnavalitsus esitas täna
linnavolikogule määruse eelnõu, millega alkohoolse joogi jaemüük pealinna
kauplustes on keelatud õhtul kella 20.00-st kuni hommikul kella 8.00-ni, teatas
pressiteenistus.
Linnapea Edgar Savisaar kutsus Eesti
Kaupmeeste Liitu üles olema paindlikum ning soovitas neil alkoholikeelust pigem
kasu lõigata, teatas linnavalitsus.
Rimi Eesti Food tegevjuhi Ruth Laatre sõnul
on temale kui linnakodanikule solvav, et alkoholipiirang plaanitakse kehtestada
ainult Tallinnas.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.