Täna kogunenud kohaliku omavalitsuse ja
regionaalarengu ümarlaual kutsus riigipea omavalitsusi üles olema avatumad ja
tegema aktiivsemat koostööd nende riikide omavalitsustega, kes vajaksid meie
oskusi ja teadmisi oma tegevuse korraldamisel.
“Kui me mõtleme, kui kasulik oli meie omavalitsustele 1990ndatel aastatel leida sõpruslinnasid Soomest, Rootsist, Taanist, kui oluline oli nende riikide toetus meile, siis täna on riikides nagu Gruusia tungiv vajadus just sellise koostöö järele. Meie kogemustest oleks suur abi. Oleme täna seisus, kus saame aidata teisi riike, nii nagu 15 aastat tagasi meie sõprusomavalitsused meid aitasid,” vahendas presidendi kantselei Toomas Hendrik Ilvese sõnu.
Ümarlaua peateemaks oli “Kvaliteedijuhtimine omavalitsuses”, kus peaettekandjana esines regionaalminister Vallo Reimaa. Minister andis ülevaate võimalikest omavalitsusliitude ja maavalitsuste tulevikuväljavaadetest. Üheskoos arutati, millised peaksid olema maavanemate ülesanded, mida vajaksid omavalitsusliidud paremaks toimimiseks ning kuidas tagada omavalitsustes pakutavate teenuste kvaliteeti. Nenditi ka, et kõige olulisem ja juriidiliselt keerulisem on omavalitsusliitude staatuse teema.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
President Toomas Hendrik Ilves sooritas
eile ajaloolise kaaluga etteaste, tutvustades parlamendi kõnetoolist enda
algatatud põhiseaduse muutmise ettepanekut, mille eesmärk on reformida kaitseväe
juhtimist.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.