Rahandusminister Ivari Padar on nõus
järgmise aasta palgatõusuks õpetajatele, politseinikele ja päästeametnikele
andma miljard krooni.
Riigitöötajate ootused ületavad aga selle summa mitmekordselt. Ainuüksi haridustöötajate liit küsib uueks aastaks õpetajatele 30protsendist palgalisa, mis neelaks riigi rahakotist ligikaudu 700 miljonit krooni, kirjutas postimees.ee.
Rahandusministri kinnitusel on veel vara rääkida, kuidas palgatõusu miljard eri valdkondade inimeste vahel jaguneda võiks, kuna kokkulepeteni jõutakse alles hilissuvel.
Konkreetsed palgakasvud ja -summad lubas Padar paika panna augustis, läbirääkimistel 2008. aasta eelarve üle.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Järgmisel nädalal hakkab Riigikogu arutama
Riigikogu liikme staatuse seaduse eelnõu, mis jõustumisel teeb Riigikogu
liikmetest kiireima sissetuleku kasvuga inimesed Eestis.
Statistikaameti andmetel kallines tarbija
ostukorv aprillis 0,6 protsendi võrra, mis tähendab aastatagusega võrreldes
5,5protsendilist inflatsiooni.
Pankur ning Arengufondi nõukogu esimees
Indrek Neivelt kommenteeris laupäevases Eesti Päevalehes, et palkade kasv ei ole
Eesti majandusele ohtlik.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.