Kolmapäeval Tamperes Eesti aukonsulaadi
avanud peaminister Andrus Ansip usub, et Venemaa aina riiklikumaks muutuv
majandus pole varsti enam tegutsemisvõimeline, vahendas SL Õhtuleht.
"Riigi osakaal majandusest on kolme aastaga kasvanud 50st 70%ni," tõdes Ansip.
Peaministri arvates ei peaks üks suur ja tasakaalukas rahvamajandus selline küll väljanägema.
Toorainete ning energia hindade langus on ees, mis vääramatult avaldab ka poliitilist mõju, arvas Ansip.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Ansip usub, et Venemaa kordab samu vigu, mis viisid omal ajal Nõukogude Liidu ning terve idabloki lagunemiseni.
Seotud lood
Peaminister Andrus Ansip ja
justiitsminister Rein Lang kinnitasid täna, et Eesti vastu aprilli lõpus ja mai
alguses suunatud ulatuslikud küberrünnakud tulid muu hulgas ka Vene presidendi
administratsiooni IP-aadressitelt.
Infoagentuur Novosti korraldas Eesti
ajakirjanikele kohtumise Vene mõjukate analüütikute ja poliitikutega. Venelaste
sõnumi kohaselt meile tanke saata ei plaani, präänikuid aga ka mitte.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.