Kahest tugevast tehnoloogiaettevõttest saab
koos sektori juhtiv ettevõte maailmas. See oli ettevõtte juhtide sõnul ka
tehingu eesmärk.
"Me ei taha olla kolmas või neljas. Tahame olla number üks," teatas täna Stockholmis peetud pressikonverentsil ettevõtte värske president, senine OMXi tegevjuht Magnus Böcker.
Kahe ettevõtte liitmisega loodetakse märkimisväärselt hoida kokku kulusid. Ennekõike peaks kokkuhoiu tooma tehnoloogiline külg, kus nüüdsest üha enam koostööd tehakse.
"Börsiettevõtteid veavad peamiselt tehnoloogiad. Kui ühinevad kaks juhtivat tehnoloogiaettevõtet, siis luuakse turule selgelt ülekaalukas tegija," ütles ühinenud ettevõtte Nasdaq OMX tegevjuhina alustav Robert Greifeld.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Dubai finantskeskus DIFC plaanib teha
pakkumise Balti- ja Põhjamaade börsioperaatori OMXi ostmiseks, kirjutas ajaleht
Sunday Times.
Nasdaq Stock Market Inc., mis on USA
suuruselt teine börs, teatas Tallinna börsi omaniku, Põhjamaade börsioperaatori
OMX AB, ostmisest.
Kogu maailmas tuntud USA börsioperaator
Nasdaq ning Põhja- ja Baltimaade börside omanik OMX loovad ühisfirma.
Kuigi kuuldusi Nasdaqi ja OMXi võimalikust
ühinemisest oli kuulda juba mõnd aega, eitasid mõlemad ettevõtted Nasdaqi
pakkumist veel aprilli keskel.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.