Esimest korda pärast Saksa
telekomiettevõtte Deutsche Telekom erastamist on firmas streik - tööseisakus
osaleb üle 10 000 töötaja.
Töötajad ei ole rahul kulude kärpimise plaaniga, kus T-Comist kavatsetakse paljud töötajad viia üle kontserni madalamate palkadega tütarettevõtetesse, kirjutas BBC News.
Streigile vaatamata ei usu Deutsche Telekom, et töös tuleks ette suuremaid korratusi.
T-Comis on kokku 80 000 töötajat. Ametiühing Verdi on teatanud, et streiki jätkatakse, kuni ettevõte oma pakkumist parandab. Praeguse plaaniga pakub ettevõte töötajatele pikemate töötundide eest 9% vähem palka.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Neljapäeval teatas Deutsche Telekom, et aasta esimese kvartali kasum langes 58%, kuna üle poole miljoni kliendi on loobunud firma tavatelefoniteenustest ja liitunud odavamate teenusepakkujatega.
Seotud lood
Saksamaa telekommunikatsiooni gigandile
Deutsche Telekomile on esitatud süüdistus nii töötajate kõnede pealkuulamise
eest kui ka klientide ning ajakirjanike kõnede monitoorimise eest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.