Tallinna Linnavalitsuse korraldusel Salme
Kultuurikeskuses toimunud Kodurahu Foorumil võeti vastu pöördumine kõigile
eestimaalastele, teatas Tallinna pressiteenistus.
Järgneb pöördumise tekst:
Head Eestimaalased,
Me oleme seisnud külg külje kõrval ja ehitanud koos Eestit, kus kõigil siin elavatel inimestel oleks hea ja turvaline elada. Me oleme oma valiku teinud - me oleme seisnud Eesti eest ja oleme töötanud Eesti heaks. Täna, peale nädalataguseid traagilisi sündmusi, tunneme me muret ja südamevalu, sest sellest "meist" on saanud ühe hetkega meie ja nemad. Me ei luba sellise poliitika jätkumist ja taasiseseisvumisaastate ühistöö viljade hävitamist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Nädalataguste sündmusteni viis pikk, jõupositsioonilt peetud monoloog. Me mõistame hukka nii lugupidamatu poliitilise jõudemonstratsiooni II maailmasõja mälestusmärgi teisaldamisel Tõnismäelt kui ka kaks ööd kestnud vandalismi. Iga klaasikild neil rahututel öödel oli kild meie kõikide südames.
Meie, Kodurahu Foorumist osavõtjate, arvates ei ole kellelgi õigust sellist sõda Tallinna tänavatel korrata. Me mõistame hukka igasugused provokatsioonid ja vägivalla õhutamise teo või sõnaga ükskõik, kes selle taga seisavad. Kutsume üles selle vastu seisma põhimõtteliselt ja sammugi tagasi astumata.
Meie, Kodurahu Foorumist osavõtjad, soovime üles ehitada uue dialoogi. Me seisame selle eest, et meil kõigil oleks õigus oma mõtetele ja tunnetele. Ühistöö aluseks ei saa olla erinevate arvamuste naeruvääristamine, rääkimata lõhede süvendamisest rahvuste vahel.
Meie Eesti riigi kohus on kaitsta kõigi inimeste õigusi ja vabadusi!
Iga katse koostööks on positiivne samm edasi. Võti uueks dialoogiks asub meie endi kätes, olgem targad ja ettenägelikud. Kutsume üles ühinema Kodurahu Foorumi algatusrühmaga. See on võimalus dialoogiks kõigile neile, kes soovivad rahumeelselt elada ja oma arvamust avaldada.
Seotud lood
Tallinna Linnavalitsuse korraldatud
Kodurahu Foorumil ütles kultuuriteadlane Linnar Priimägi, et valitsus alustas
kodusõda, mis nüüd võib jõudu koguda või raugeda.
Ainsa parlamendierakonnana oli eilsel
Tallinna linnavalitsuse korraldatud Kodurahu Foorumil kohal Keskerakond, mille
liikmed Mailis Reps ja Vladimir Velman kritiseerisid valitsuse tegevust
pronkssõduri teisaldamisel.
Tallinna linnapea algatatud Kodurahu
Foorumil kutsus Venemaa kodanik Vladimir Lebedev üles saata erru peaminister
Andrus Ansip ning siseminister Jüri Pihl.
Tallinna linnavalitsuse korraldatud niinimetatud
kodurahu foorumile Salme kultuurikeskusesse kogunes täna kella 12-ks üle 300
inimese.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.