Ainsa parlamendierakonnana oli eilsel
Tallinna linnavalitsuse korraldatud Kodurahu Foorumil kohal Keskerakond, mille
liikmed Mailis Reps ja Vladimir Velman kritiseerisid valitsuse tegevust
pronkssõduri teisaldamisel.
Salme kultuurikeskusse oma 300 inimest toonud foorumil esinesid kordamööda nii eestlased kui venelased. Lisaks kodurahule üles kutsuvatele sõnavõttudele kõlasid ümarlaual ka üsna äärmuslikud seisukohad, kirjutas postimees.ee.
"Õnnitlen teid Nõukogude rahva võidupüha puhul," lõpetas eile oma sõnavõtu Notšnoi Dozori aktivist Vladimir Lebedev. Rahvas aplodeeris maruliselt.
Foorumil võeti vastu pöördumine eestimaalaste poole, milles kinnitati, et nädalataguste sündmusteni viis pikk, jõupositsioonilt peetud monoloog.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Tallinna pressiteenistus teatas, et Kodurahu Foorum tuleb taas kokku mai lõpus.
Tallinna linnapea Edgar Savisaar ütles foorumi lõpusõnavõtus, et ühiskonnas tekkinud pingete maandamiseks kokku kutsutud foorum peaks muutuma püsivalt tegutsevaks.
"See, mille me täna algatasime, on pika tee algus," ütles Savisaar. "Peame õppima üksteist kuulama ja teiste seisukohtadega arvestama."
Savisaare sõnul on praegu supp veel tuline ning hinnanguid kujundab ajalugu, neid ei panda paika järgmiseks kolmapäevaks. "Foorumil on mõte siis, kui see ei ole ei venelaste ega eestlaste oma vaid seal mõistetakse teineteist," lisas Savisaar.
Seotud lood
Tallinn jätkab ka järgmisel aastal
integratsioonialase programmi väljatöötamist ja selle alusel tegevuskava
elluviimist, see tähendab rahvussuhete parandamist läbi mitmete erinevate
projektide ja tegevuste, mida linn toetab 2008. aastal kümne miljoni krooniga,
teatas linna pressiteenistus.
Täna toimuva neljanda Tallinna kodurahu
foorumi avanud linnapea Edgar Savisaar ütles oma sõnavõtus, et väike Eesti pole
inimressursilt nii rikas, et seda konfliktidele raisata.
Tallinna Linnavalitsuse korraldusel Salme
Kultuurikeskuses toimunud Kodurahu Foorumil võeti vastu pöördumine kõigile
eestimaalastele, teatas Tallinna pressiteenistus.
Tallinna Linnavalitsuse korraldatud
Kodurahu Foorumil ütles kultuuriteadlane Linnar Priimägi, et valitsus alustas
kodusõda, mis nüüd võib jõudu koguda või raugeda.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.