Tallinna linnavalitsuse korraldatud niinimetatud
kodurahu foorumile Salme kultuurikeskusesse kogunes täna kella 12-ks üle 300
inimese.
Kohapeal olnud Postimehe reporteri sõnul on suurem osa foorumile tulnud inimestest venekeelse elanikkonna hulgast.
Tuntumatest inimestest oli kohal kogu Keskerakonna juhtkond alustades Edgar Savisaare ja Ain Seppikuga, samas ei olnud seal märgata teiste Eesti erakondade esindajaid. Pronkssõduri aktiivsetest kaitsjatest oli rahva seas märgata Andrei Zarenkovi.
Tallinna linnapea Savisaare poolt välja kuulutatud kodurahu foorumi eesmärgiks on tuua arvamusliidrid ja erinevate organisatsioonide esindajad ühise laua taha kokku ning otsida ühiselt tekkinud olukorrale lahendust.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samas teised erakonnad väldivad kodurahu foorumit. Reformierakond, Isamaa ja Res Publica Liit, Sotsiaaldemokraatlik Erakond ja Rahvaliit ei saatnud oma esindajaid Keskerakonna esimehe korraldatud kodurahu foorumile, sest kavatsevad rahvusvähemustega dialoogi pidada rahvusvähemuste kultuuri- ja keskseltside esindajate ümarlaual.
Seotud lood
Tallinna Linnavalitsuse korraldusel Salme
Kultuurikeskuses toimunud Kodurahu Foorumil võeti vastu pöördumine kõigile
eestimaalastele, teatas Tallinna pressiteenistus.
Tallinna Linnavalitsuse korraldatud
Kodurahu Foorumil ütles kultuuriteadlane Linnar Priimägi, et valitsus alustas
kodusõda, mis nüüd võib jõudu koguda või raugeda.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.