Kaubandusketi Sedmoi kontinent lettidelt
korjatakse lähipäevadel müügilt kõik Eesti kaubad, teatas kaubandusketi
pressiteenistus portaalile RIA Novosti.
Lähima kahe ööpäevaga püüame ära muuta sortimendi ja kõik Eestis toodetud kaubad meie kaubavalikust eemaldada, teatas pressiesindaja. Tema sõnul protestib kaubandusketi juhatus nii pronkssõduri teisaldamise vastu Tallinnas. Meie loosung on, et kes ei mäleta minevikku, elab tulevikuta, lisas ta.
Kaubandusketi sortimendis on olnud umbes 250 Eesti kaubaartiklit külmutatud toodetest ja konservidest alkohoolsete jookideni.
Ka kaubandusketi Samohval juhatus on otsustanud lõpetada Eesti kaupade ostu ja müügi. Niisamuti plaanib odavmüügikett Kopeika homsest peatada Eesti juustu müügi, mis on hetkel ainus Eesti päritolu kaup keti sortimendis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Vastukaaluks venelaste tegevusele on
Ukrainas käivitatud kampaania „Ostke Eesti kaupu”.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.