Välisminister Urmas Paet peab president Putini sõnu tavarelvastuse lepingu
kohta kahetsusväärseks ja eksitavaks, teatas välisministeerium.
Välisminister Urmas Paet ütles neljapäeval, et peab kahetsusväärseks igasuguseid avaldusi, mis õõnestavad usaldust olemasolevate relvastuskontrolli instrumentide suhtes või tähendavad riikide poolt endale võetud kohustuste täitmisest loobumist.
Välisministri sõnul on Eesti korduvalt kõrgel tasemel väljendanud oma põhimõttelist valmisolekut kohandatud tavarelvastuslepinguga (ACFE – Adapted Conventional Armed Forces in Europe Treaty) ühinemiseks, kui selle ratifitseerimisprotsess lõpeb ja leping jõustub. “President Putin peaks teadma, et tavarelvastuse leping ei ole jõus, kuna kõik osapooled pole lepingut ratifitseertinud,” märkis Paet. “Enamus osapooli ei ole lepingut ratifitseerinud, kuna Venemaa pole täitnud endale võetud Istanbuli kohustusi viia Moldovast ja Gruusiast väed välja,” lisas ta.
Välisministri hinnangul ei ole Eestil, niikaua kuni leping pole jõustunud, võimalust teha midagi rohkemat kui korrata Venemaale, et see endale võetud kohustused täidaks. “Sellisel juhul saaks leping kõigi osalisriikide poolt ratifitseertitud ning jõustatud ja see avab tee ka teistele riikidele lepinguga ühinemiseks” ütles Paet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Venemaa presidendi Vladimir Putini sõnul
kasutatakse välisraha Venemaa sisepoliitikasse sekkumiseks.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.