Ekspress Grupi juhatuse esimees Priit Leito
ütles tänasel börsi esmapakkumise tulemuste avalikustamisel, et ettevõtte
ringreis Euroopas läks üle ootuste hästi.
"Tundisme end kui superstaarid, kes püüavad väsimuse kiuste naeratada," ütles Leito.
Grupi suuromaniku Hans H. Luige sõnul läks Ekspress Grupi tutvustamine Euroopa investoritele sedavõrd hästi eelkõige tänu Suprema inimestele. "Tänu neile saime me üldse näiteks Frankfurdis oluliste investoritega kohtuda," ütles ta.
Ekspressi börsiletulekut korraldanud Suprema Securitiese ettevõtte rahanduse osakonna juhataja Aavo Koppel ütles, et Euroopas oli investorite huvi Ekspress Grupi vastu suur. "Aktsiate märkijate hulgas oli palju ka selliseid fonde, kes pole seni siia nii tõsiselt vaadanudki," lausus ta. Nimesid Koppel siiski nimetama ei soostunud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ekspress Grupi aktsiate avalik pakkumise
raames märgiti kokku 6,1 miljonit aktsiat. Ekspress Grupi aktsiate esmane avalik
pakkumine lõppes 29. märtsil 2007. a.
Erainvestorid said soovitud Ekspressi
aktsiatest kätte 13,6%, Eesti Ekspressi ja Eesti Päevalehe otsekorraldusega
tellijad said lisaks tagatud 200 aktsiale 27,1 protsenti soovitud aktsiatest.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.