Värskest Eesti inimarengu aruandest selgub,
et Eestis kaebavad tööinimesed mitu korda rohkem stressisümptomite üle kui
soomlased, lisaks on pinge kümne aasta taguse ajaga võrreldes tunduvalt
kasvanud.
Nii on Eesti ja Soome töölkäijate hulgas tehtud küsitluse järgi eestlastel üleväsimust, ärritust, masendust ja tunnet, et kõik käib üle jõu, enam kui põhjanaabrite hulgas, kirjutas Tarbija 24.
Tallinna Ülikooli perekonnasotsioloogia osakonna juhataja Leeni Hansson ütles, et tööstressi on siiani suhtutud põhimõttel – mis te virisete, võtke hästi rahulikult.
Nii on stress üks riskifaktoreid, millest siiani suhteliselt vähe juttu tehtud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Soomes ja Eestis on uuritud töölkäijate stressi 1990ndatel ja 2003. aastal ning tulemusi omavahel ka võrreldud. Riikide võrdlemise aluseks võeti teemad: kas töötajate vahel esineb konflikte ning kas ülemuste-alluvate vahel esineb konflikte.
Seotud lood
Vastavaldatud uuringu järgi on
Suurbritannias tänapäeval haiguslehe võtmise tähtsuselt teine põhjus
vaimuhaigused.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.