Ülemaailme digitaalse muusika müük kasvas
pea kaks korda, jõudes kahe miljardi dollari (24 mld krooni) piirile, kuid see
ei kompenseerinud CD-de müügi langust.
Rahvusvahelise Fonogrammitootjate Föderatsiooni sõnul müüakse veerand muusikast aastaks 2010. digitaalsel kujul, vahendas Associated Press.
Kuigi täpsed andmed muusikaturu kohta puuduvad, arvatakse, et selle kogumaht on vähenenud 3%.
2006. aasta alguses lootsid fonogrammitootjad, et digitaalse muusika mahu kasv kompenseerib muusikatööstust tabanud langust, mis on tingitud illegaalsest failide jagamisest, piraatlusest ja uue meedia konkurentsist, kuid asjata.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samas on aeglustunud ka digitaalse muusika müügi kasv. 2005. aastal kasvas digitaalse muusika müük eelneva aasta 380 miljonilt dollarilt (4,5 mld kroonilt) 1,1 miljardi dollarini (13,2 mld krooni).
Seotud lood
USAs otsustas kohus karistada
ebaseaduslikult muusikat alla laadinud ja teistega jaganud naist hiiglasliku
trahviga.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.