Peaminister Andrus Ansipi sõnul võib
Keskerakonna palgareform viia valuutakomitee süsteemi kaotamise ja krooni
väärtuse devalveerimiseni, teatas erakonna pressiesindaja.
Reformierakonna kongressil peetud kõnes kirjeldas Ansip reformile järgnevat aega: "Majanduskasv on lõppenud. Müüge oma laenukorterid ja -majad, kolige üüripindadele. Võtke kasutusele oma säästud."
Ansipi sõnul peletab rahapaberite juurdetrükkimise abil läbi viidud palgareform Eestist enamiku majanduslikult mõtlevatest inimestest. „Kõik majandusest taipavad inimesed saavad aru, et taoline reform viib valuutakomitee süsteemi kaotamise ning Eesti krooni devalveerimiseni," ütles peaminister.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Keskerakonna esimees Edgar Savisaare sõnul
õhutavad sotsid ja respublikaanid meedikute seas streiki, et valimiste eel
poliitilisi pingeid veelgi suurendada.
Eesti Ehituse suuromanik Toomas Luman ütles
täna aripaev.ee online-intervjuus, et ei usu, et Savisaar isegi oma palgareformi
usub.
Keskerakonna peasekretär Kadri Must ütles,
et Reformierakonna poliitika sunnib töötajaid riigist lahkuma ja jätab inimesed
ilma avalikest teenustest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.