Soome finantskontsern Sampo ostis hiljuti
Swedbanki aktsiaid, kirjutas Rootsi majandusleht Dagens Industri.
Swedbank on omakorda Hansapanga ainuomanik.
Neljapäeval tõusis Swedbanki aktsia börsil üle 5 protsendi. Arvatavasti aitasid aktsia hinnatõusule kaasa teated Sampo osalusest ja see, et UBS tõstis aktsia hinnasihti.
Tõenäoliselt on Sampo Swedbankist ostnud väiksema kui 1% osaluse. Detsembris ostis Sampo 1,3 miljardi krooni eest aktsiaid ka Nordeas, mille kapitalist ja häältest on nüüd Sampo käes kokku 1,3%.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Euroopa Komisjon kiitis eile tingimusteta
heaks Sampo Panga müügi Taani pangale Danske Bank.
Sooviga soodustada inimeste
säästmisharjumisi ning pakkuda atraktiivseid hoiuseintresse, tõstab Sampo Pank
alates tänasest tähtajaliste hoiuste intressimäärasid, teatas pank.
Sampo Panga aktsia tegi ülevõtmisteate peale 11,2
protsendilise ralli ja maksis Helsingi börsil kl 10.30 paiku 19,68 eurot.
Investeerimispank Citigroup annab oma
viimases teadaandes soovituse Swedbanki aktsiaid ostmise asemel hoida. SEB
aktsia sai soovituse "osta".
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.