Eesti Rahvusvaheliste Autovedajate
Assotsiatsiooni esindaja Ermo Perolaineni sõnul arutati täna maanteeameti
ümarlaual Tallinn-Tartu maantee liikumispiirangid.
"Hetkel arutletakse ja analüüsitakse teemat, konkreetset otsust veel tehtud ei ole," ütles Perolainen.
Maanteeameti ettepanek on piirata Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel sõidukite ja autorongide liiklust.
Maanteeamet plaani kohaselt keelatakse Jüri liiklussõlmest Kärevere ristmikuni üle 12 m pikkuste sõidukite ja autorongide (väljaarvatud bussid) liiklus reedeti ja pühapäeviti kella 13.00st kuni kella 21.00ni ja esmaspäeviti kella 05.00st kuni kella 09.00ni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
ERAA ei ole nõus mingite liikumispiirangutega, küll aga võiks piirata kolonnis sõitmist. "Üksteise järel kolonnis sõitvad veoautod on see, mis tekitab troppe ja liiklusohtlikke olukordi," ütles Perolainen.
"Ka võiks piirata aeglaste liikurmehhanismide nagu traktorid liikumist," lisas ta.
Seotud lood
Maanteeameti liikluskorralduse osakonna
juhi Aare Paini sõnul on Tallinn-Tartu maanteel rekkade liiklemise piiramist
plaanitud juba 1998. aastast. Tollal oli ka kõne all võimalus veokite liiklemine
maanteel sootuks keelata.
Maanteeamet plaanib
Tallinn-Tartu-Võru-Luhamaa maanteel piirata sõidukite ja autorongide liikluset,
on kirjas autoettevõtete koduleheküljel.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.