Täna on Tallinna halduskohtus arutusel
firma Kadarbiku Köögivili kaebus eelmise aasta juulis maksu- ja tolliameti poolt
tehtud maksuotsusele, mille alusel nõutakse firmalt üle kahe miljoni krooni
tasumata jäänud pakendiaktsiisi, kirjutab Eesti Päevaleht.
Firma taotleb kohtu kaudu otsuse tühistamist.
Maksu- ja tolliameti pressiesindaja Liis Plakk ütles, et amet ei soovi pooleliolevaid kohtuvaidlusi kommenteerida, kuid lühidalt on tegemist vaidlusega pakendiaktsiisi seaduses oleva mõiste “karastusjook” tõlgenduse üle.
Kadarbiku Köögivilja juht Ants Pak leidis, et neile on pakendiaktsiisi nõudega ülekohut tehtud, sest 2004. aastal polnud pakendite kogumise süsteem veel käivitunud. Pak avaldas pahameelt, et selline nõue on esitatud ainult tema firmale. “Me ei teadnud, et porgandimahla käsitletakse kui karastusjooki,” ütles Pak. Ta lisas, et poolteist aastat tagasi oli Kadarbiku talul sõlmitud leping Ragn-Sellsiga mahlapudelite tagastamiseks, kuid jäätmete kogumisfirma ei täitnud seda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Kaks aastat riigiga vaielnud Kadarbiku talu
peremees Ants Pak seljatas riigikohtus tema tööstuse mahlapudelitelt enam kui
kahe miljoni kroonist aktsiisi nõudnud maksuameti.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.