Baltika augusti jaemüük kasvas 24% ja ulatus 54,3 miljoni kroonini, teatas firma börsile.
Firma augusti konsolideeritud müügitulu oli 77,9 miljonit krooni, kasvades eelmise aastaga võrreldes 19%. Hulgimüük kasvas 9% võrra 22,5 miljoni kroonini.
Montoni jaemüük oli augustis 30,3 miljonit krooni kasvades aastaga 21%. Mosaici jaemüük ulatus 17,1 miljoni kroonini ja suurenes eelmise aastaga võrreldes 49%.
Baltmani jaekäive oli augustis 5,2 miljonit krooni ning kasv 27% võrreldes eelmise aastaga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Riigiti kasvas kõige kiiremini jaemüük Venemaal (+49%), Leedus (+36%) ja Ukrainas (+25%). Koduturul Eestis kasvas jaemüük 14%.
Kaheksa kuu kokkuvõttes ulatusid Grupi müügitulud 534 miljoni kroonini, kasvades eelmise aastaga võrreldes 24%. Augusti alguses suurendas Baltika kogu aasta müügiprognoosi 860 miljoni kroonini.
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.