Maailma suurima alkoholitootja Diageo poolaasta kasum kahekordistus, kuna firma müük välisturgudel paranes oluliselt, vahendas Bloomberg.
Johnnie Walkeri ja Smirnoffi kaubamärke omava Diageo majandusaasta teise poole kasum tõusis 377 miljonilt Inglise naelalt 742 miljoni naelani (17 miljardi kroonini). Analüütikud olid keskmiselt oodanud kasumiks 561 miljonit naela.
Diageo on suurendanud turustus-ja reklaamikulusid USAs, mis on maailma suurim alkoholiturg. Samuti panustatakse rohkem Aasia turgudele, kuna Euroopas piiravad tarbijad kulutamist alkoholile.
'Meie strateegia jääb samaks,' sõnas Diageo juhatuse esimees Paul Walsh. 'Investeerime tugevusse, mille oleme saavutanud Põhja-Ameerikas,' sõnas ta. Samuti nimetas ta investeeringute suurendamist Ida-Euroopasse.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Diageo aktsia on aasta algusest tõusnud 25%.
Seotud lood
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.