Homme arutab 2,1 mld kroonise lisaeelarve kasutamist esmalt koalitsiooninõukogu ja seejärel läheb see aruteluks valitsuse kabineti istungile.
600 mln krooni eelarvest on vaba kasutamiseks lähtudes poliitilistest eelistustest. Rahandusministeerium täna ei soovinud võimalikku raha jaotust kommenteerida, sest otsused tehakse alles homme vaidluste käigus.
Peamisele osale 2,1 miljardi kroonisest riigieelarve ülelaekumisest on olemas sihtotstarve, oodatust paremini laekus sotsiaalmaksu. 1,1 miljardit krooni läheb pensionikindlustusele ja haigekassale. Ülelaekumine katab eelmisel poolaastal tekkinud haigekassa puudujäägi.
Rahandusministeeriumi hinnangul võiks 200 miljonit krooni minna suhkrutrahvi ja 200 miljonit Euroopa Liidu liikmemaksu suurenemise katmiseks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Võrdluseks, tänavu on Tartu linna eelarve 1,1 mld krooni ja Tallinna eelarve 5,3 mld krooni koos lisaeelarvega.
Seotud lood
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.