Eesti joogitööstusi ootab ees raske aasta, usuvad edukad joogitootjad. Maksutõusud peletavad ostjad Lätti ning Eesti kaotab miljoneid maksutulu, ennustavad tööstusjuhid.

- A. Le Coqi juht Jaanus Vihand, Saku Õlletehase juht Jaan Härms, Liviko juht Janek Kalvi ja Värska Originaal juhatuse esimees Rauno Jõgeva prognoosivad raskeid aegu.
- Foto: Raul Mee/Johanna Adojaan/Liis Treimann/Andras Kralla
Joogitootjad on üsna ühel meelel, et paremaks nende jaoks majanduses asjad ei lähe − juba kehtima hakanud või veel planeeritavad maksutõusud vähendavad tarbijate rahakoti paksust. „Näeme, et eelmise aastaga võrreldes on inimeste majanduslik kindlustunne vähenenud ja senisest rohkem ostetakse kampaaniahindadega tooteid ja kaupluste omamärgitooteid − viimaste osakaal on tõusnud selle aasta 7 kuuga ca 8%,“ ütles joogitootjate edetabeli võitnud A. Le Coqi juhataja Jaanus Vihand.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.