Swedbanki vanemökonomisti Liis Elmiku sõnul püsib kütuse hind kõrge aprilli lõpuni ning ühe stsenaariumi kohaselt hakkab alates maist langema.

- Swedbanki vanemökonomist Liis Elmik
- Foto: Andras Kralla
“Kui me vaatame nafta tulevikutehinguid, siis need on endiselt üsna optimistlikud. Eeldatakse, et see praegune hind püsib aprilli lõpuni ja siis alates maist hakkab hakkab hind langema,” sõnas Elmik Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Tema sõnul ootavad turud, et nafta hind jõuab aasta lõpuks 80 dollarini barreli kohta. “See on küll kõrgem, kui oli tase enne sõja algust kuskil 60 dollarit barreli kohta, aga see on ikkagi üsna optimistlik stsenaarium,” nentis Elmik.
Ökonomist kommenteeris ka värskeid tarbijahinnaindeksi numbreid ning mis sektoritesse võib kõrge kütuse hind edasi kanduda.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Küsis Kristjan Kurg.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Diislikütus kuuga +26,8%, bensiini +14,2%
Iisraeli ja USA sõja tõttu tõusnud kütusehinnad tõstsid märtsi tarbijahinnaindeksit aastatagusega võrreldes 3,6 protsendi võrra. Aprillis ootavad analüütikud veel kiiremat tõusu.
Statistikaameti andmetel suurenes kaupade eksport jaanuaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 4%. Eesti kaupade eksport aga kahanes 1%.
Teisipäeval jõudis kuue kuu euribor pea 2,6 protsendini ning kindluse jaoks peaks Euroopa keskpank nüüd rääkima, mis edasi saab, ütles Luminori peaökonomist Lenno Uusküla.
Eesti Panga uueks asepresidendiks saab Martti Randveer, kes praegu juhib keskpanga rahapoliitika- ja majandusuuringute osakonda.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.