Hispaania energiagigant Repsol investeerib 2 miljonit eurot siinsesse vesinikuseadmeid tootvasse ettevõttesse Stargate Hydrogen. Ettevõtte juht Marko Virkebau sõnas, et pinget ta ei tunne, küll aga suurt tunnustust.

- Stargate Hydrogeni juht Marko Virkebau
- Foto: Tanel Meos
“Repsol leidis meid ise. Nad otsivad innovatiivseid tehnoloogiaid, mis võimaldaks vesinikku toota odavamalt ja efektiivsemalt. Erinevate arendusprojektide kaudu jõudsid nad meie ettevõtteni ja võtsid ise ühendust,” rääkis Virkebau Äripäeva raadios.
“Meie jaoks kindlasti see koostöö, mis sealt kaasa tuleb, oluliselt tähtsam kui raha,” sõnas Virkebau.
Juhi sõnul ollakse Repsoliga tihedalt seotud teadus- ja arendustegevuses ning leitud on koostöövõimalusi ka Stargate’i tootearenduses. Virkebau märkis, et Repsolil on endal mitmeid suuri rohelise vesiniku projekte, millega soovitakse samuti seotud olla.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks tuli intervjuus juttu sellest, kuidas
Stargate Hydrogeni äril läheb ning millise hooga ettevõte kasvab.
Küsis Joonas-Hendrik Mägi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Vesiniku tootmise tehnoloogiat arendav Eesti ettevõte Stargate Hydrogen sõlmis strateegilise partnerluse globaalse energiakontserniga Repsol.
Eesti tarkvaraarendusfirma Uptime omandab enamusosaluse Madridi arendusettevõttes Unatec, millega suureneb ettevõtte meeskond ligi 40 inimese võrra ja kliendiportfelli lisandub mitu suurt energeetikafirmat.
Naftafirmad on alustanud võidujooksu selle nimel, kes oma mustal kullal põhineva tegevuse suudab kõige kiiremini roheenergiale üle viia.
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?