IT-ettevõtjad on mures, et riik kahjustab IT-majade arendamise kaudu nende konkurentsivõimet. Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ehk TEHIKu kohta märkis sotsiaalminister Karmen Joller, et märgata tuleb ka häid asju.

- Karmen Joller
- Foto: Liis Treimann
"Toonitan, et TEHIK on teinud ka palju häid asju, kõik ei kurda," ütles Karmen Joller Äripäeva raadio esmaspäevases hommikuprogrammis. Ta lisas, et paraku tihtipeale paistavad suured mured välja, aga ainult sellel põhjusel ei läheks ta ministrina seda maja lammutama.
Samuti rääkis sotsiaalminister, kuidas võiks tervishoius olla rohkem kasu tehisarust ja kas tervisekassa võiks tulevikus hüvitada ravikulud näiteks Türgis, Indias või Tais.
Karmen Jollerit intervjueeris Hando Sinisalu.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tervisekassa puudujääk oli sel aastal 200 miljonit eurot ning see raha võeti tervisekassa reservidest, kust raha jagub veel 2027. aasta lõpuni, ütles sotsiaalminister Karmen Joller.
Praegu on ühe perearsti nimistus keskmiselt 1600 inimest, aga demograafilist muutust ja selle mõju tervishoiu rahastamisele arvestades tuleks liikuda edasi nimistu suurendamisele, leiab tervisekassa juht Rain Laane.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.