Eesti ettevõtete jaoks on Saudi Araabia turule pääsemine bürokraatlik, ajamahukas ning kallis, rääkisid sealne suursaadik Jaan Reinhold ja EASi ekspordinõunik Araabia Ühendemiraatides Ege Devon.
See-eest kinnitavad nad, et Saudi Araabia turule pääsemine tekitab ettevõtjatele palju võimalusi ja kasvupotentsiaali. Reinhold ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Saudi Araabia on vahepunkt Aasia ja Aafrika turgude vahel. Samuti märkis ta, et Saudi Araabia enda turg on juba meeletult suur.
Devon tõdes, et Eesti ettevõtete jaoks on Saudi Araabiasse laienemine väga kulukas, seda nii aja kui ka raha mõttes.
Eksperdid jagasid ka näpunäited, kuidas keerulisele turule siseneda. Mõlemad märkisid, et osalema peaks kontaktreisidel ja messidel ning ennast Lähis-Ida riigile nähtavaks tegema.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Lisaks rääkisid Reinhold ja Devon, kuidas konktaktreisidele ja messidele üldse pääseda ning mis valdkonnad löövad turul läbi.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?