1. juunil täitus 30 aastat ajast, mil Eestis avati esimene mobiilsidevõrk ja rääkima sai hakata mobiiltelefoniga. Täpsemalt sai mobiiliajastu alguse sellega, et Eesti, Soome ja Rootsi ühisettevõte Eesti Mobiiltelefon (EMT) avas NMT 450 tehnoloogial põhineva mobiilivõrgu. Tegu oli esimese põlvkonna ehk 1G-mobiilivõrguga.

- Saates "Tehnoloogiakompass" rääkisime sellest, mis arengu on läbi teinud mobiiltelefonid.
- Foto: Meeli Küttim
Saates "Tehnoloogiakompass" meenutame, mis arengu on teinud mobiilsidevõrk läbi selle 30 aastaga, ja arutame, kuhu liikuda edasi. Nii uurime, mis mõju on avaldanud side areng erinevate seadmete, sealhulgas mobiiltelefonide, arengule ja nende kasutusrakendustele nii inimeste kui ka ettevõtete seas.
Samuti kõneleme sellest, kuhu on üldse veel tehnoloogiaga edasi liikuda ehk kas oma arengus on suuremad tähised nüüdseks ületatud.
Saates on külas Telia raadiovõrgu juhtivinsener Ermo Polma ja Telia ärikliendi üksuse juht Holger Haljand. Saadet juhib Priit Pokk.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saadet saab kuulata siit:
Saadet toetab Telia.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eestis on tavaks, et kui perre sünnib juba mitu last, vahetatakse korter maja või ridaelamu vastu. Rohelus, igaühele oma tuba, kodukontor – just nendel põhjustel suunduvad inimesed üha enam linnast välja koduotsingutele. Tallinnas on aga uusi ja erilisi maju, kuhu mahub suur pere mugavalt elama nii, et kõigil on ruumi ja hea olla.