• OMX Baltic0,26%307,93
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,15%2 100,76
  • OMX Vilnius0,74%1 450,37
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,23%10 386,59
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,34
  • OMX Baltic0,26%307,93
  • OMX Riga−0,24%900,07
  • OMX Tallinn0,15%2 100,76
  • OMX Vilnius0,74%1 450,37
  • S&P 5001,08%7 500,58
  • DOW 300,14%51 564,7
  • Nasdaq 1,91%26 517,93
  • FTSE 1000,23%10 386,59
  • Nikkei 2251,55%72 353,96
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,87
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%84,34
  • Ellen Jõgi
  • Laura Saks
Hommikuprogramm
00:00
Turg valmistub Nvidia hinnakõikumiseks. Börsiajakirjanik: AI-sentiment on must

Äripäeva börsiajakirjanik Jaan Martin Raik rääkis, et reaktsioon USA kiibitootja Nvidia tulemustele tõotab tulla järsk – hinnaliikumine võib ulatuda nii seitsme protsendi plussi kui ka miinusesse.

Täna õhtul avalikustatavad Nvidia tulemused on tehisintellekti sektori jaoks üks lähiaja tähtsamaid sündmusi, sest reaktsioon näitab, kuhu AI-turg edasi liigub.

Raik märkis, et Nvidia tulemustesse on teatav plahvatusohtlikkus sisse kirjutatud. Kui tulemused on väga head, ootused ületatakse ja ettevõte jagab julgeid tulevikuplaane, on realistlik, et aktsia hind õhtul pärast turu sulgemist umbes seitse protsenti kerkib.

Õhus on aga ka palju ebakindlust. Raik toob välja, et headest tulemustest ei pruugi praegu piisata, sest turu üldine meeleolu on närviline. “Miinus seitse võib tulla ka sellepärast, et praegune AI-sentiment on üsna mustaks keeratud.”

Raiki sõnul on ärevust kasvatanud mitme tuntud investori otsused. Näiteks SoftBank on kogu oma Nvidia positsiooni müünud, Peter Thiel on AI-mulli ootuses portfelli vähendanud ja Michael Burry võtnud tugevaid lühikesi positsioone.

Raiki sõnul tekitab selgadust ka Nvidia enda investeerimiskäitumine. “Kuna ta igale poole investeerib ja erinevaid osalusi haarab, on tunne, et varsti on ta juba varahaldusfirma, kes omab igal pool osalusi.”

Lisaks arutles Raik, kas praegu tasub Nvidiat juurde osta või hoopis kaaluma müüki.

Küsis Laura Saks.

Foto: Reuters / Scanpix

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele