Kuigi konkurentsiamet leidis oma analüüsis, et kütusekartelli pole, siis ameti juhi Evelin Pärn-Lee sõnul ei taha ettevõtjad ka omavahel konkureerida.
“Oligopoolsel turul, kus küll paistab, et on tugev hinnakonkurents, on ettevõtjatel päris mugav ikkagi oma positsiooni hoida,” sõnas Pärn-Lee Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “Konkureerimine ei ole nüüd väga kellegi huvides.”
Ta selgitas, et kuna hinnad liiguvad sama rütmis, siis turul pole nii teravat konkurentsi, kui võiks olla. Siiski märkis ameti juht, et Eesti ei erine selle poolest teistest riikidest.
“Kui on oligopoolne turg, siis kõigil on kasulik hoida mingit hinnastamise taset,” sõnas Pärn-Lee.
Ka tuli juttu konkurentsiameti juhiga elektri universaalteenuse vaidlusest Enefit Poweriga ja tehnoloogiahiidude piiramisest.
Intervjueeris Kristjan Kurg.
Foto autor: Raul Mee
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.