Praegu ei ole elektritarbimine suur ja seetõttu pole ka Estlink 2 rikkel hinnale olulist mõju, kuid olukord võib muutuda näiteks külmemate ilmade saabudes, rääkis Eleringi juht Kalle Kilk.
“Kui tarbimine kasvab, siis ühel hetkel võime Estlink 2 puudumise tõttu tunda suuremat hinnavahet võrreldes Soome ja Rootsi piirkondadega,” rääkis Kilk Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Mida lähemale me jõuame oma piirkonna tiputarbimisele, seda kallima tootmisega elektrijaamad tuleb käima panna, märkis ta.
Intervjuus tuli juttu ka Eesti elektriühenduste haavatavusest ning seejuures arutles Kilk, kas Eestil oleks mõistlik erakordsete olukordade tarbeks uusi elektrijaamu ehitada.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Foto autor: Andras Kralla
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.