Klassikalist korruptsiooni on vähe, kuid poliitikud ja ametnikud mõjutavad palju oma ärisuundi, ütles Tööandjate Keskliidu volikogu esinaine Kai Realo.
“Kahtlemata selliseid ametnike või poliitikute mõjutamist oma äri suunas soosivalt – seda võiks nimetada ka lobiks – tuleb ikkagi päris palju ette ja seda tehakse teinekord päris jõuliste meetoditega,” rääkis Realo Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
Ta tõdes siiski, et keeruline on hinnata, et seal taga oleks konkreetne materiaalne hüve.
“Pigem püütakse mängida mingitel muudel teemadel ja rõhutakse teistele võimalikele ohtudele, mis ees seisab, kui oma soovi ei saada,” sõnas Realo.
Lisaks rääkis ta, mida saavad Eesti ettevõtjad ära teha, et majandus kasvule pöörata ning kuidas saavutada, et meil oleks vähem rehepaplust ja rohkem väärtuspõhist äritegevust.
Kai Realoga rääkis Igor Rõtov.
Foto autor: Andras Kralla.
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.