• OMX Baltic0,01%307,77
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,05%1 448,24
  • S&P 500−0,37%7 472,79
  • DOW 300,29%51 712,71
  • Nasdaq −1,32%26 166,6
  • FTSE 100−0,67%10 367,83
  • Nikkei 225−3,55%69 788,38
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,2
  • OMX Baltic0,01%307,77
  • OMX Riga0,00%900,07
  • OMX Tallinn0,19%2 102,56
  • OMX Vilnius0,05%1 448,24
  • S&P 500−0,37%7 472,79
  • DOW 300,29%51 712,71
  • Nasdaq −1,32%26 166,6
  • FTSE 100−0,67%10 367,83
  • Nikkei 225−3,55%69 788,38
  • CMC Crypto 2000,00%0,00
  • USD/EUR0,00%0,88
  • GBP/EUR0,00%1,16
  • EUR/RUB0,00%85,2
  • Kristjan KurgKristjan Kurg
  • Laura Saks
Hommikuprogramm
00:00
Euroopa hoidlad on gaasist pungil, probleem võib tekkida ühel juhul

Euroopa on edukalt Vene gaasi asendamisega hakkama saanud ja varustatus on hajutatud, ütles Eesti Gaasi juht Margus Kaasik Äripäeva raadios.

Kaasik märkis, et Venemaa torugaas on suuresti asendunud LNG-ga. Gaasi tarbimine Euoopas on aga madalam, mistõttu on ka varustatus piisav. Euroopa LNG terminalid ei pea töötama isegi täisvõimsusel.

Kaasik sõnas, et mure võib tekkida siis, kui on väga külm talv ja tarbimine suureneb. Samas paistab praegu vastupidine olukord, kus gaasi hind on ka allapoole tulemas.

Lisaks rääkis Kaasik intervjuus Balticconnectori mõjudest Soomele ja ka Eestile ning mis saab siis, kui see taas tööle saadakse.

Intervjueeris Kristjan Kurg.

Foto: Liis Treimann

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Äripäeva esilehele