Uus rünnak kaubalaevale kergitas nafta hinda, Iraak kaalub OPECist lahkumist
Nafta hind pöördus neljapäeval umbes kaheprotsendilisele tõusule, kui teated Omaani ranniku lähedal mürsutabamuse saanud kaubalaevast tõid turule uued tarnehirmud.
Teated uuest rünnakust kaubalaevale Hormuzi väina lähedal katkestasid nafta hinna langustrendi ja tõstatasid küsimusi, kui kiiresti suudetakse Lähis-Ida naftatarned taastada.
Foto: AFP/Scanpix
Vahejuhtum varjutas investorite lootused, et kütusevood Lähis-Idas taastuvad kiiresti USA-Iraani sõja eelsesse aega, kirjutab Reuters.
USA aktsiaturg ei suutnud kolmapäeval taastuda nädala alguse valusast löögist tehnoloogiasektorile, samal ajal kui nafta hind langes tasemetele, mida pole nähtud pärast USA ja Iraani konflikti puhkemist.
Kütusemüüjad ei mõista, kust tuli konkurentsiameti soovitus anda vähem kommentaare. “Me ei mõista, mis toimub,” ütles Terminali juhatuse liige Alan Vaht.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.
Eesti majanduses on keerulised ajad - majandus ei kasva, investorid kardavad sõda, tarbijad ostavad üha enam välismaa e-poodidest. Eesti hinnatase päris mitmes kategoorias ületab Euroopa Liidu keskmist. Aga igale langusele järgneb tõus ja pärast vihmaseid päevi paistab taas päike.