USA aktsiaturg jäi surve alla, nafta hind kukkus mitme kuu madalaimale tasemele
USA aktsiaturg ei suutnud kolmapäeval taastuda nädala alguse valusast löögist tehnoloogiasektorile, samal ajal kui nafta hind langes tasemetele, mida pole nähtud pärast USA ja Iraani konflikti puhkemist.
Rahvusvaheline võrdlusalus Brenti toornafta odavnes 4%, 73 dollarini barreli kohta.
Foto: AP/Scanpix
Tehnoloogiaettevõtetest tugevalt mõjutatud Nasdaqi liitindeks langes 0,4% ning S&P 500 kaotas 0,1%. Mõlemad indeksid jätkasid teisipäeval alanud langust, kui müügisurve tabas eelkõige tehisintellektiga seotud aktsiaid. Tehnoloogiasektori väiksema osakaaluga Dow Jonesi tööstuskeskmine tõusis samal ajal 0,3%.
Telefone ja arvuteid korduskasutusse suunava ringmajandusettevõtte Foxway eelmise aasta müügitulu muutust ei näidanud, kuid järgnevateks aastateks valmistub firma suureks kasvuks.
USA aktsiaturg avanes kolmapäeval rahulikult pärast teist järjestikust rasket päeva tehnoloogiasektorile. Investorite tähelepanu on nüüd suunatud mälukiibitootja Microni majandustulemustele.
Maailma suurimad jalgpallitähed ei teeni enam raha üksnes jalgpallist. Nad investeerivad ettevõtetesse, ostavad klubisid, rajavad hotelle ning kasutavad oma tuntust äri kasvatamiseks.
Eesti investorid panustasid Leedu kinnisvarahalduse ja inseneeriteenuste grupi Civinity võlakirjaemissiooni 2,37 miljonit eurot, mis moodustas ligi viiendiku kogu kaasatud summast. Ettevõte kaasas emissiooniga kokku 13,54 miljonit eurot, mis on kontserni ajaloo suurim ühe emissiooni tulemus.
Eesti majanduses on keerulised ajad - majandus ei kasva, investorid kardavad sõda, tarbijad ostavad üha enam välismaa e-poodidest. Eesti hinnatase päris mitmes kategoorias ületab Euroopa Liidu keskmist. Aga igale langusele järgneb tõus ja pärast vihmaseid päevi paistab taas päike.