Rootsi telekomihiid Ericsson teatas oodatust tugevamast neljanda kvartali kasumist ja marginaalide hüppest, mis lennutas ettevõtte aktsiat enam kui 8 protsenti.

- Rootsi börsiettevõte Ericsson omab tehast ka Tallinnas.
- Foto: Andras Kralla
Stockholmi börsil noteeritud aktsia reageeris uudistele püstloodis tõusuga, kerkides päeva alguses 8,2 protsenti, 78,50 Rootsi kroonile (6,95 eurot). Investorid keskendusid peamiselt ettevõtte paranenud marginaalidele ja tugevale rahavoole, vahendas ettevõte pressiteates.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Elektroonikafirma Ericsson teatas plaanist koondada Rootsis 1600 inimest ja lisas, et efektiivsuse suurendamine jätkub kogu kontserni ulatuses.
Rootsi elektroonikagigandi Ericssoni tulud vähenesid oodatust vähem, umbes 2% eelmise aastaga võrreldes. See tõi kaasa ootamatu kasumi.
Swedbanki analüütikud panid kokku Skandinaavia aktsiate ülevaate ning lisasid aktsiate hoidmis- ja ostmissoovitusi.
Eestiski tehast omava Rootsi elektroonikagigandi Ericssoni käive ulatus esimeses kvartalis 55 miljardi Rootsi kroonini, kasumi kasvu oli kvartalis aastatagusega võrreldes 61%.
Lätis peakontorit omav finantstehnoloogia ettevõte Wandoo Finance näeb oma suurimat kasvupotentsiaali Ladina-Ameerikas. Ettevõtte asutaja ja tegevjuhi Iveta Bruvele sõnul on Peruus saavutatud veidi enam kui aastaga laenutaotluste maht, mis läheneb Poola turule, kus ettevõte on tegutsenud kümme aastat. Samal ajal tugevdab Wandoo Finance kohalolekut Baltikumi kapitaliturgudel ning otsib uusi kasvuvõimalusi väljaspool traditsioonilist tarbijalaenuäri.