Rootsi elektroonikagigandi Ericssoni tulud vähenesid oodatust vähem, umbes 2% eelmise aastaga võrreldes. See tõi kaasa ootamatu kasumi.

- Rootsi börsiettevõtte Ericsson omab tehast ka Tallinnas.
- Foto: Andras Kralla
Ericssoni kolmanda kvartali käive oli 56,2 miljardit Rootsi krooni (ligikaudu 5,1 miljardit eurot). Turuanalüüse koostava finantstarkvara ettevõtte Infronti koostatud andmete kohaselt võib seda võrrelda analüütikute keskmise prognoosiga 55,7 miljardit Rootsi krooni (5,05 miljardit eurot), vahendas Dagens Industri.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rootsi dividendiekspert Marcus Hernhag pakub välja neli aktsiaideed, millesse investeerides saab lähitulevikus kohe teenida head dividendi.
Rootsi suurtööstuse Ericssoni, Eesti üksuse ja Tallinna arenduskeskuse juhid on seni olnud rootslased, meesterahvad ja keskealised, kuid Sirli Männiksaare juhiks saamine murdis tõenäoliselt nii mõnegi noore talendi jaoks klaaslae.
Eestiski tehast omava Rootsi elektroonikagigandi Ericssoni käive ulatus esimeses kvartalis 55 miljardi Rootsi kroonini, kasumi kasvu oli kvartalis aastatagusega võrreldes 61%.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.