Lehtse kooli direktoril Merike Kärmasel seisab ees viimane töönädal ja alates 1. juulist läheb ta väljateenitud puhkusele. On paras aeg istuda maha ja vaadata tagasi, püüdes hetkeks unustada kõike ilusat varjutavad viimased kuud, mil kooli ees ootavad muudatused on asjaosaliste pahameele tõttu põhjustanud naisele väga palju pinget ja magamata öid.

- 27 aastat Lehtse koolile pühendanud Merike Kärmas läheb pensionile.
- Foto: Rahel Lepp
“Mul on elus kuidagi nii õnnestunud, et kuhu ma lähen, seal saab töö otsa,” viskas Kärmas nalja, viidates oma esimesele direktori ametikohale Rabasaare lasteaias ja Lehtse kolhoosi baasil tekkinud osaühingule, mis läks pankrotti. Nüüd on järg Lehtse kooli käes, mis koolireformi tulemusel saab uuel õppeaastal osaks Tapa valla koolist ja muutub kuueklassiliseks. Vallas tehtud otsus põhjustas Lehtse rahva seas marulise tormi ning vihanooltest ei ole pääsenud ka direktor. Õnneks saab see etapp Kärmase jaoks juunikuuga läbi.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.