USA president Barack Obama võitis oma eelkäija George W. Bushi ees järjekordse küsitluse. Seekord ei ole küsitluse teema Obama jaoks aga soosiv. Vastanute sõnul on Obama halvim president alates Teisest maailmasõjast.
Quinnipiaci Ülikooli küsitluses nimetasid 33 protsenti vastanutest Obamat halvimaks presidendiks pärast Teist maailmasõda. Obama eelkäijat George W. Bushi pidas halvimaks presidendiks 28 protsenti vastanutest. Neile järgnesid Richard Nixon (13%) ja Jimmy Carter (8%), vahendab USA Today.
„Kaksteist ametiaega ja 69 aastat – Barack Obama leiab ennast koos George W. Bushiga kahe kõige ebapopulaarsema presidendi seast,“ ütles „Quinnipaci Küsitluste“ direktori asetäitja Tim Malloy.
Muidugi on Obama ja Bush samuti ka kaks kõige hiljutisemat presidenti; ajaloolased ütlevad, et presidendi sooritust saab hinnata alles mitu kümnendit hiljem.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kõige parem president alates Teisest maailmasõjast on küsitluse andmetel olnud Ronald Reagan (35%). Talle järgnevad Bill Clinton (18%) ja John F. Kennedy (15%). Obamat pidas parimaks presidendiks vaid 8% vastanutest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Ühendriigid on valmistamas ette Venemaa majanduse spetsiifilistele aladele nagu energia ja tehnoloogia suunatud sanktsioone. Tegu on Barack Obama administratsiooni järjekordse sammuga survestada Venemaad Ukraina kriisi tõttu.
Täna Poola saabunud USA president Barack Obama teatas, et luuakse miljardi dollari suurune fond, et suurendada Euroopa liitlaste kaitsevõimekust pärast Krimmi annekteerimist Venemaa poolt.
Seoses Ühendriikide-Mehhiko piiril lahvatanud kriisiga on USA president Barack Obama sattunud nii vabariiklaste kui ka osa demokraatide kriitikatule alla, kirjutab Reuters.
Venemaa president Vladimir Putin pakkus välja, et ta kohtuks USA presidendi Barack Obamaga. Samal ajal peavad venemeelsed separatistid lahinguid Ukrainas.
Märkimisperiood kestab 26. juunini
Leedu Keskne Krediidiühistu (LCKU), mis ühendab Balti riikide suurimat krediidiühistute võrgustikku, alustab allutatud võlakirjade programmi teist etappi. Leedus, Lätis ja Eestis pakutakse investoritele 11.–26. juunini võimalust soetada kuni 4 miljoni euro väärtuses 8,25% tootlusega võlakirju. Emissiooni esimene etapp ületas pakkumist märkimisväärselt.