Ekspankur Indrek Neivelt kirjutab oma blogis, et Eesti ettevõtjatel tuleb loobuda moonaka mentaliteedist ehk hakata vähem sõltuma toetusrahast ning miinimumpalk peab muutuma selliseks, et oleks võimalik peret toita.
Neivelt toob blogipostituses välja veel mitmeid muutusi, mida tuleks teha, vastasel korral oleme aastaks 2025 olukorras, kuhu me ei tahtnud jõuda. "Üks on selge. Kui kõik jätkub nii nagu viimastel aastatel, siis sinna kuhu me täna teel oleme, me jõuda ei taha," rõhutab Neivelt.
Täispikkuses saad Indrek Neivelti blogipostitust lugeda
siit.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pankur Indrek Neivelti sõnul võiks põllumajandusettevõtted müüa maa pensionifondidele ja olla ise rentnikuks, siis saaksid maaharijad ka reaalset raha investeeringute tegemiseks.
Kuna tulumaks moodustab umbes viiendiku avaliku sektori eelarvest, tähendaks selle kaotamine, et me peaks iga viienda inimese avalikus sektoris koondama, viienda kooli sulgema ja viienda teejupi remontimata jätma, ütles pankur Indrek Neivelt.
Kui Neivelt mõelnuks oma 1000eurose miinimumpalga ideega kõnetada ettevõtjaid, siis olnuks kõik tore.
Pankur Indrek Neivelt käis Paide arvamusfestivalil välja idee viia tulumaksuvaba miinimum ja miinimumpalk samale tasemele.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.