Saksa tööstusgigant Siemens teatas majandusaasta neljanda kvartali käibe kasvust, kuid kasumi langusest. Lisaks kinnitas ettevõte, et ostab kahe aasta jooksul tagasi nelja miljardi euro eest aktsiaid.
Siemensi kolmanda kvartali käive kasvas võrreldes möödunud aastaga kolm protsenti, 21,17 miljardi euroni. Puhaskasum langes sama perioodiga 1,19 miljardilt eurolt 1,07 miljardile. Uue majandusaasta kasumile ootab Siemens 15protsendilist kasvu, kirjutas CNBC.
Siemensi aktsia tõusis Frankfurdi börsil 2,25%, 94,60 euroni.
Seotud lood
Euroopa suurim tööstusfirma Siemens AG teatas, et koondab vähemalt 11 600 töökohta ning vähendab kulusid umbes miljardi euro võrra.
Baltikumi investorid saavad nüüd märkida Läti taristufirma LAU Infra Groupi aktsiaid. Tegemist on esimese korraga, kui Läti riigile kuuluv ettevõte kaasab kapitali aktsiate avaliku pakkumise kaudu. Ligi 100 miljoni euro suuruse aastakäibega kasumlik ettevõte plaanib kaasatud kapitali kasutada kasvu kiirendamiseks ning prognoosib esimesel kahel aastal IPO investoritele keskmiselt 7-protsendist dividenditootlust.