Samsung teatas täna, et teenis esimeses kvartalis rekordilise kasumi, kuna nutitelefonidel müük püsis jätkuvalt tugev.
Lõuna-Korea elektroonikatootja esimese kvartali puhaskasum tõusis võrreldes eelmise aasta sama ajaga 42 protsenti, 7,2 triljoni vonini (5 mld eurot). Käive kasvas 17 protsenti, 52,9 triljoni vonini (36,6 mld eurot) ning ärikasum hüppas 54 protsenti, 8,8 triljoni vonini (6 mld eurot). Võrreldes eelmise kvartaliga kasvas puhaskasum kaks protsenti.
Kuna Samsungi uus nutitelefon S4 tuleb müügile mitu kuud enne Apple'i järgmist iPhone'i, on oodata Samsungi rekordkasumile kasvu.
"See on nagu lumepall, mis on hakanud veerema," ütles Daewoo Securities'i tehnoloogiajuht James Song uudisteagentuuri AP teatel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Samsung ei avalikusta oma nutitelefonide müüginumbreid, kuid uuringufirmade andmetil müüsid nad esimese kvartaliga tõenäoliselt 68-70 miljonit nutitelefoni. Aasta varem müüdi 63 miljonit nutitelefoni.
Samsungi uus nutitelefonide lipulaev Galaxy S4 tuleb Ameerika Ühendriikides müügile homme.
Seotud lood
Tarbijate rahulolu mõõtva uuringu järgi vähendasid Samsung ja Google'i Motorola vahet tipus püsiva Apple'i iPhone'iga, vahendas Bloomberg.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.